شستن نمای ساختمانت رو عقب ننداز؟؟

شستشو

شستن نمای ساختمانت رو عقب ننداز؟؟

همان گونه که داخل هر ساختمان و خانه‌ای نیاز به نظافت و شست و شو دارد، قسمت بیرونی و نمای ساختمان‌ نیز نیاز به شست و شو دارد و شاید بتوان گفت نماشویی ساختمان مهمترین بخش نظافت در مجتمع‌های مسکونی است و لازم است ساکنان و مسئولان ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی و… ب شستن نمای ساختمان را جدی بگیرند و اقدامات لازم را امجام دهند ، نماشویی یا شستن نمای ساختمان راه‌های مختلفی دارد. شستشوی نمای سنگ و شیشه و آجری با یکدیگر فرق دارند.

شاید تصور شود شستن نمای ساختمان کاری لوکس و غیرضروری است، اما واقعیت این است که شستن نمای ساختمان از سرویس‌‌های نظافتی ضرورتی در هر ساختمانی محسوب می‌شود.

در شهرهای مثل تهران که دارای مشکل آلودگی هوا هستند، آلاینده‌های داخل هوا و همچنین باران‌های اسیدی صدمات زیادی به نمای ساختمان‌ها وارد می کنند. گرد و غبار موجود در هوا نیز در کنار ذرات معلق ناشی از دود اتومبیل‌ها و کارخانه‌ها از جمله عواملی هستند که نمای ساختمان را سیاه و کثیف می‌کنند.

نماشویی

به همین دلیل با شستن نمای ساختمان می‌توان جلوی آسیب نمای ساختمان و زشت شدن آن را گرفت. شستشوی نمای ساختمان ظاهر بنا را زیبا و تمیز می‌کند و قطعاً روی نظر دیگران درباره فضای داخلی ساختمان تأثیرگذار است.

همچنین از نظر زیبایی‌شناختی شهری نیز ساختمان‌هایی با چهره کدر و خاکستری نمای ناپسندی را در بافت شهری به وجود می‌آورند.

عناوین زیر در مقاله اما و اگرهای شستن نمای ساختمان مورد بررسی قرار گرفته است و با کلیک روی هر یک مستقیما به بخش مربوطه ‌می‌روید:

شستن نما ساختمان در ابتدای ساخت

شستن نمای ساختمان به خصوص برای ساختمان‌های قدیمی ضرورت بیشتری دارد. آلاینده‌ها و ذراتی که روی سنگ‌های ساختمان می‌نشینند در اثر باران و با گذشت ایام موجب کاهش کیفیت نما می‌شوند که باید با شستشوی نمای ساختمان این مشکل را برطرف کرد.

هنگام انجام کارهای ساخت و ساز و بنایی، نمای ساختمان به علت پاشیده شدن انواع ملات یا قیر و آسفالت کثیف می‌شود و بهتر است این آلودگی ها قبل از اتمام کار و تحویل ساختمان برای استفاده از سطح نما گرفته شوند.

 

 

در مواردی که جرم روی نما کم و سطحی باشد می‌توان با استفاده از آب و سنباده غیر سیمی یا مویی یا سنگساب دستی سطح را سایش داده و تمیز کرد. همچنین لکه‌های قیر را می‌توان تراشید.

اثرات باقیمانده قیر را می‌توان با خمیری که از ترکیب «تالک» و یا «گل مهل» یا حلالی که از «تولوئن» یا «تری کلروراتیلن» یا «جوهرهای معدنی» به دست می‌آید، پاک کرد.

پس از خشک شدن خمیر باید آن را با برس از سطح نما تراشید. می‌توان پارافین را روی محلی که قیر به صورت مذاب و لکه بر سطح آجرکاری

شرکت ایتوک کمپانی با کادری مجرب و متخصص اینجاست تا بهترین خدمات را برای مشتریان خود فراهم کند.

به ما امتیاز دهید post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید