پیچ و رولپلاک نما ساختمان با طناب + قیمت

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک نما یکی از بهترین روش ها برای محکم کردن ساختمان شما و سالم سازی آن تا به ابد است. باید بدونید که روشی مطمعن تر از پیچ و رولپلاک نما برای جلوگیری از ریزش سنگ ساختمان نمیتوانید پیدا کنید؛ زیرا پیچ و رولپلاک سنگ نما باعث افزایش طول عمر دیوار ساختمان و سنگ ها میگردد. اینکار حتما باید با طناب اجرا شود چون متخصصین سنگ نما راپل کارها هستند، و تمام نکات ریز و درشت سنگ نمای ساختمان را میدانند. با پیچ رولپلاک کردن میتوانید تا اخر از ریزش سنگ و خسارات احتمالی نمای ساختمانتان در امان باشید. پیچ و رولپلاک نما ابتدا وارد سنگ میشود و پس از سفت شدن رولپلاک باز میشود و داخل سیمان خود را گیر می اندازد. با اینکار سنگ به مدت 40 سال محکم باقی میماند و زلزله و باد و باران نمیتواند ان را تکان دهد. اما شرط این ایمن سازی استفاده از یک شرکت معتبر در ضمینه پیچ و رولپلاک سنگ نما میباشد که بتواند با اصول و تخصص کامل امنیت را به نمای ساختمان شما باز گرداند.

پیچ و رولپلاک

چه زمانی بیشتر سنگ از نما جدا میشود؟

 تجربه کاری ارتفاع کاران ایتوک به ما نشان داده است که طی بارندگی های پاییزی و زمستانی همچنین طوفان های شدید و زلزله، ریختن سیمان خشک بر روی ملات پشت سنگ، بازسازی از داخل ساختمان، نفوذ آب و یخ زدگی بین ملات و سنک تمامی این دلایل باعث میشوند که بر روی نما و ریزش آن به پایین ساختمان تاثیر بگذارند و بیشترین ریزش سنگ نما را مشاهده کنیم. البته در زمان تغییر فصول از سرما به گرما شاهد ریزش بوده ایم، که علت آن ضریب انبساط مصالح است.این اتفاق حتی اگر هم یکبار باشد بسیار جبران ناپذیر است.در حال حاضر با توجه به نوع طراحی نماها و بزرگ تر شدن ابعاد سنگ های استفاده شده، پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما بسیار مهم و ضروری است و از آن استفاده میشود.

 

در کل ریزش سنگ نمای ساختمان دلایل بسیاری دارد که من در اینجا چند تا از مهم ترین هایش را به طور کامل توضیح میدم:

پیچ و رولپلاک نما

نفوذ رطوبت

 رایج ترین دلیل ریزش سنگ نمای ساختمان را میتوان به نفوذ رطوبت بین درزهایی که بین سنگ ها وجود دارد اشاره کرد. درکل سنگ هایی که در نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند، خودشان در برابر رطوبت و نم مقاومت نشان می دهند؛ برای همین عمدتا رطوبت از فاصله بین سنگ ها عبور میکند. این رطوبت در اثر گذر زمان و سرد و گرم شدن، پشت سنگ نما، انقباظ و انبساط ایجاد می کند. اینکار باعث این میشود که سنگ نمای ساختمان از ملات پشت آن جدا شود و ریزش کند.

پیچ و رولپلاک نما

نشست زمین

از مهم ترین دلیل های ریزش سنگ نمای ساختمان، نشست زمین است. امروزه به دلیل کم آبی و کاهش سطح آب های زیرزمینی، شاهد نشست زمین هستیم. ایت پدیده در شهر های بزرگ بیشتر اتفاق می افتد. در کل تنش های کششی به دیواره ستون های ساختمان با نشست زمین وارد میشود. فولاد در ستون ها وظیفه تحمل این تنش هارا بر عهده دارد. این در حالی استکه در نمای ساختمان از فولاد استفاده نشده است؛ یعنی ملاتی که در سنگ نما به کار گرفته شده است نمیتواند تنش های کششی را تحمل کند. به همین خاطر احتمال ریزش سنگ ها در نشست زمین وجود دارد.

قرار گرفتن سنگ در مجاورت خیابان

ساختمان هایی که در مجاورت خیابان قرار مییگرند به علت عبور و مرور زیاد وسایل نقلیه در معرض لرزش ها قرار میگیرند؛ این لرزش ها باعث پیدایش نیروهای نوسانی در ساختمان میشوند و به مرور باعث ریزش سنگ نمای ساختمان ها میشوند.

عدم اجرای بند کشی

معمولا بسیاری از مجریان نمای ساختما برای اتمام زودتر پروژه، از بند کشی بین سنگ ها یا آجر ها استفاده نمی کنند. درحالی که بندکشی باعث میشود نیروی وزن سنگ ها تقسیم شود و احتمال ریزش را به صفر برساند.

جلوگیری از ریزش با پیچ و رولپلاک کردن نما

برای جلوگیری از ریزش نمای ساختمانتان نیاز به پیچ و رولپلاک کردن نما دارید؛ اینکار را باید حتما همراه با یک شرکت متخصص انجام دهید که تمام انتظارات شمارا براورده کند و این مشکل را به صورت دائمی رفع کنند. برای همین هم شرکت ارتفاع کاران ایتوک با بیش از چندین سال سابقه فعالیت در زمینه نمای ساختمان میتواند تمامی خدمات را برای نمای شما انجام دهد. پیش از ریزش سنگ سعی کنید نمای ساختمان را پیچ و رولپلاک کنید. زیرا سنگ ها در طول زمان های مختلف صدرصد ریزش میکنند و موجب اتفاقات ناگوار میشوند. بهترین راه درمان پیچ و رولپلاک سنگ نما میباشد.این خدمات پیچ کردن نمای ساختمان هم بدون داربست و یا با طناب انجام میشود.

پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما

عمر پیچ و رولپلاک های اجرا شده بر روی نما چقدر است؟

باید بهتون بگم که پیچ های استفاده شده توسط ارتفاع کاران ایتوک تا آخر عمر ساختمان بر روی نما باقی می مانند و دیگر لازم نیست که هزینه مجددی طی سالهای آینده برای ساختمانتان بپردازید. علت ماندگاری پیچ ها تا آخر عمر بر روی نمای ساختمان با استفاده از پیچ های گالوانیزه و ضد زنگ، همینطور استفاده از بتونه و یا رزین پوشاننده و تحت پیچ های اجرا شده برای مقاوم سازی نما می باشد.

چند عدد پیچ و رولپلاک برای مقاوم یک سنگ نیاز است؟

در هر نیم متر مربع حداقل یک پیچ و رولپلاک نیاز است؛ تا بتوان از ثابت ماندن سنگ مطمئن شد. اگر ابعاد سنگ ها کمتر از نیم متر مربع باشد، به ازای هر سنگ حداقل یک پیچ کار می شود. لازم به ذکر است که تعداد پیچ و رولپلاک نما برای مقاوم کردن هر سنگ دقیقا موقع اجرا مشخص میشود. یعنی ممکن است بتن پشت سنگ مقاومتش به حدی باشد که تنها با یک پیچ، سنگ کاملا مهار شود. این را بدانید که در پیچ و ورولپلاک کردن هر پنجاه سانت تعداد پیچ استاندارد میباشد و بیشتر از این باعث ترک بر روی سنگ میشود و به یکباره تیکه تیکه و ریزش میکند، پس در تعداد پیچ افراط نکنید.

رتفاع کاران ایتوک

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

به طور کلی، قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بستگی به عوامل مختلفی دارد:

 

1- نوع سنگ نما

2- نوع رولپلاک

3- تعداد طبقات

4- زمان اجرای کار

5- نیروی متخصص و روش محاسبه قیمت

6- ابعاد سنگ نما

7- ارتفاع ساختمان و…

 

برای مثال، قیمت پیچ و رولپلاک سنگ گرانیت نسبت به سنگ تراورتن متفاوت است، چون سخت‌تر است و نیاز به مته‌های قوی‌تر دارد. همچنین، قیمت پیچ و رولپلاک نما با طناب راپل که بدون داربست انجام می‌شود، کم‌تر از قیمت پیچ و رولپلاک با داربست است. همچنین برای محاسبه هزینه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، سه روش معمول وجود دارد: متر مربع، دانه‌ای و کنترات. در روش متر مربع، قیمت پیچ و رولپلاک به ازای هر متر مربع نما اعلام می‌شود. در روش دانه‌ای، قیمت پیچ و رولپلاک به ازای هر تعداد پیچ و رولپلاک روی نما اعلام می‌شود. در روش کنترات هم، متخصصان بعد از مشاهده سنگ نما و در نظر گرفتن جزئیات قیمت کلی اعلام می‌کنند. شما میتوانید با کارشناسان ایتوک در تماس باشید تا به صورت تخصصی و کامل درباره این هزینه ها راهنماییتان کنند. پیشنهاد ما به شما این است که کیفیت را در این مورد فدای کمیت نکنید و تا با خیال راحت سالیان سال در ساختمانتان بدون هیچ نگرانی زندگی کنید.

 

لازم به ذکر است قیمت پیچ و رولپلاک نما به این عوامل که در جدول زیر به نمایش ذاشته ایم مرتبط است:

استفاده از پیچ گالوانیزه ایرانی
استفاده از پیچ گالوانیزه خارجی
استفاده از پیچ آهنی
کار توسط شرکت پشتیبانی شود
کار توسط شخص اجرا شود
ساختمان داخل تهران باشد یا اطراف شهر

پیچ رولپلاک نما با طناب

باید بگویم که در نهایت پیچ و رولپلاک هم با راپل هم با داربست انجام میشود. اما این سوال که با کدام روش بهتر است برای همه مهم است. اناجم دادن ابنکار با داربست به دلیل اینکه فضای زیادی را اطراف ساختمان اشغال میکند، کمتر مورد استفاده قرار میگیرد؛ زیرا مانع از رفت و آمد میشود و ممکن است برای افراد مزاحمت ایجاد کند. همچنین انقال چوب بست روی داربست هم زمان بر هم خطرناک است. درواقع اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان باید دارای ویژگی هایی مثل امنیت بسیار بالا برای مجری پیچ و رولپلام سنگ نما، سرعت بالا، کیفیت اجرایی خوب و در آخر صرفه جویی اقتصادی باشد.

 

علاوه بر این معیار های معماری ساختمان هم در انتخاب شیوه ی اجرای کار موثر است؛ در صورتی که دسنرسی به تمامی ساختمان وجود داشته باشد، بهتر است که با طناب انجام شود. زیرا این شیوه تمام معیار های ذکر شده را در حالت بهینه دارد. اما در صورتی که امگان دسترسی به تمامی نما وجود نداشته باشد و دسترسی به نمای ساختمان محدود باشد باید از داربست استفاده شود.

 

پوشاندن پیچ و رولپلاک نما پس از پیچ کردن سنگ نما

بعد از اتمام کار سنگ نما نیار هست به نحوی روی آن پوشانده شود تا زیبایی نما حفظ شود؛ اینکار به دو روش انجام میشود، یکی به صورت بتونه کاری و دیگری اجرای رنگ روی گل پیچ ها. باید بگم که هردو روش مزایا و معایب خودش را دارد و باید با توجه به جنس سنگ نما و شرایط موجود بهترین روش را انتخاب کرد.

 

استفاده از بتونه: از بتونه ی همرنگ برای اینکار استفاده میشود، نحوه انجام بتونه زمان انجام سوراخکاری با خزینه یا کنیک انجام میشود؛ به صورتی که گل پیچ مقداری داخل سنگ بنشیندتا بتوان روی آن بتونه اضافه کرد. از مزایای اینکار باید به این اشاره شود که زیبایی ایحاد میکند و معایب آن دوام پایین است، چون بتونه به مرور زمان بر اثر جذب آب به خود و نور آفتاب به مرور زمان رنگ آن تیره میشود. اینکار نیاز به سیمان سفید و پودر های رنگ دارد تا مشابه به سنگ نما شود.

 

اجرای رنگ روی گل پیچ: این روش نیازی به کنیک ندارد و گل پیچ هم سطح با سنگ قرار میگیرد؛ خوبی این روش از بین نرفتن رنگ و استحکام است، زیرا گل پیچ ها هم سطح با سنگ قرار میگیرند؛ اما از مشکل اینجاست که زیبایی کمتری به وجود می آورد. اما خب باید بگم که دیده شدن گل پیچ ها فقط برای کسانی که در جریان کار هستد مشخص است و افرادی که در جریان نیستند برایشان جلب توجه نمی کند.

شما میتوانید با مطالعه رنگ آمیزی نمای ساختمان بهترین انتخاب را در رنگ کردن ساختمانتان داشته باشید.

به ما امتیاز دهید post