نماشویی ساختمان شامل چه مواردی میشه؟

نماشویی

نماشویی یا شستشو نما، تمیز کردن شیشه‌ و دیگر قسمت‌های نمای سختمان های شهری است. نمای ساختمان می‌تواند شامل مصالح مختلفی شامل سازه اصلی نما، بخشی از معماری نما یا مانند پنجره‌ها، به عنوان عناصر تأمین نور ساختمان باشد. نماشویی ساختمان ها می‌تواند به صورت دستی یا با استفاده از انواع ابزارهای مختلف شستشو و دسترسی با طناب انجام شود

شستشوی نمای ساختمان سهم عمده ای در زیبایی بخشی و نگهداری ساختمان دارد. از دیدگاه زیبائی شناختی هرچه نمای بیرونی یک سازه تمیز تر باشد، آن سازه و مجموعه ، جذاب تر و چشم‌نوازتر خواهد بود. به دلیل آلودگی بیش از حد هوا و وجود باران‌های اسیدی و آلودگی به مرور زمان لایه ای از مواد اسیدی و خوردنده روی سطوح جمع شده و باعث کثیف شدن آن می‌شود. جنس این لایه‌ها می‌تواند از ا، اکسید سولفور، اسید کربنیک و اسید نیتریک و …… باشد که اگر به موقع شسته نشوند علاوه بر زشت شدن نمای ساختمان و سازه‌ها با نفوذ به لایه‌های زیرین باعث از بین رفتن تدریجی و فرسودگی آن‌ها می‌شوند.

نماشویینماشویی

قراردادهای این نوع خدمات متفاوت بوده و از دریافت نقدی پول توسط اشخاص، تا قراردادهای با سازوکار مناقصه‌های رسمی را شامل می‌شود. مقررات کاری، مجوزهای، روش انجام کار، تجهیزات و جبران خسارت‌های احتمالی، در پروژه‌های مختلف متفاوت میباشد. شستشوی نمای ساختمان با دو روش دستی و واترجت امکان‌پذیر است که برای نماهای سنگی و سیمانی از دستگاه واترجت استفاده می‌شود. شستشوی نما برای انواع گوناگون نما ممکن است با هم متفاوت باشند؛ برای مثال شستشوی نماهای کامپوزیت با شستشوی نماهای سیمانی متفاوت است. همچنین برای نظافت نماهای آجری و سنگ‌های تیشه‌ای از واتر سند بلاست استفاده می‌شود.
نماشویی توسط دسترسی با طناب یکی از شیوه‌های این کار بر روی انواع ساختمان‌ها با ارتفاع بلند می‌باشد.

 

شرکت ایتوک کمپانی با کادری متخصص و مجرب اینجاست تا بهترین خدمات را برای مشتریان عزیز فراهم کند.

اینستا

اینستاگرام ما رو در فضای مجازی دنبال کنید .

به ما امتیاز دهید post