درز گیری و اب بندی نمای ساختمان

درزگیری

 

سلام امروز قصد داریم با کمی اطلاعات و نحوه کار درزگیری  ساختمان ها که خیلی  سوال کرده بودید چند دقیقه ای رو باهم سپری کنیم .

بعد از گذشت مدت زمانی از ساخت ساختمان و کار کردن نمای ساختمان ممکن است بندکشی آن که توسط سنگ کار انجام شده بود از بین برود و آب از همین بندهای باز به داخل سنگ ها مفوذ پیدا کرده و ممکن است سنگ ها را نیز لق نماید و هم موجب زمانی که شما نمای خود را آب بندی می کنید و یا به اصلاح درز گیری می کنید دیگر امکان نفوذ هیچ گونه ماده ای به سطح نمای ساختمان شما وجود ندارد در غیر این صورت بعد از گذشت مدت زمانی این رطوبت های ایجاد شده توسط درزهای نمای بیرونی بر روی رنگ دیوار و وسایل منزل اثر گذاشته و موجب ایجاد نمای زشت بر روی ساختمان می شود علاوه بر این موضوع ممکن است بر روی سنگ های نمای ساختمان نیز اثر گذاشته و موجب لق شدن آن ها و ریختن سنگ ها نیز شود.

اب بندی

 

برای همین خاطر قبل از سنگ کردن نمای بیرونی در ابتدا اقدام به آب بندی نمای ساختمان کنید چون این اتفاق به جز ایجاد خسارت و پرداخت هزینه های اضافی برای افرادی که در این ساختما ساکن می باشند را ندارد.

 

درزگیری

در صورتی که درزگیری نمای ساختمان به درستی صورت پذیرد هیچ کدام از عوامل بالا تاثیری در خرابی نمای ساختمان نخواهد داشت.

برای این که آب بندی نمای ساختمان به صورت درست انجام گیرد در ابتدا باید بدانید که نفوذ آب از کدام قسمت و نقاط می باشد و بعد از این که محل هدایت نفوذ آب را به داخل پیدا کردید اقدام به تهیه ماده عایق کننده مناسب برای این درزها نمایید.

آب بندی سیمان نمای ساختمان به این دلیل مورد استفاده قرار می گیرد که معمولا ساختمان هایی که ساخته می شود معمولا در سه سال اوایل ساخت خود موجب نشست خیلی جزئی از طرف خاک زیر بنا می شوند و این کار باعث پیدایش برخی از ترک هایی جزئی در دیوار ها و نمای ساختمان می شود از طرف دیگر همین ترک ها موجب هدایت نفوذ آب به هنگام بارندگی به سمت داخل می شوند و منجر به تبله شدن رنگ داخلی و یا شوره زدن گچ دیوار داخل می شود.

برای این که از این اتفاق ناخوشایند جلوگیری کنیم باید در ابتدا برای پر کردن ترک های سیمانی نمای بیرون با چسب سوسیسی آب بندی اقدام نماییم.

و بعد در کل نمای بیرونی ساختمان و یا فقط در همان محدوده می توانیم از نانو جهت آب بندی نما استفاده کنیم .

همچنین در صورت مشاهده زیاد بودن وسعت ترک ها بهتر است بعد از ترمیم آن ترک ها اقدام به رنگ آمیزی نمای بیرون کرد تا علاوه بر جلوه ی زیبایی که به نمای بیرونی ساختمان می دهد باعث شود نمای ساختمان توسط اکرویلیک یا همان رنگ مخصوص فضای بیرونی نما آب بند شود.

برای آب بندی نمای آجری ساختمان می توان گفت که در نماهای آجری ممکن است در طول گذشت سالهای زیاد بندهای آجرها از بین برود و یا در اثر تخریب بندها و یا در اثر ضربه آب بندی نما به صورت کامل از بین رفته باشد و این موضوع یک عامل مهم برای هدایت نفوذ آب به داخل می شود.

 

1/5 - (1 امتیاز)