اهمیت رنگ نمای ساختمان

اهمیت رنگ نمای ساختمان

رنگ آمیزی نماو نقاشی نما :

شکل و نمای بیرونی ساختمان مولف اصلی زیبایی جذابیت یک ساختمان میباشد.رنگ نما نقش اساسی در بهسازی وزیبایی نمای ساختمان ایفا میکند.رنگ ها میتوانند ظاهر خارجی و نمای بیرونی ساختمان ها را از حالت کسل کننده خارج کرده و شور و حال و زیبایی جدیدی به آن ببخشد. رنگ آمیزی نما یا نقاشی نما میتواند نمای ساختمان را در برابر اثرات منفی جوی محافظت نماید. رنگ آمیزی نما ، نقاشی نما جلوه ای جذاب به نمای ساختمان میبخشد.
مزایای رنگ امیزی نما :
1.زیبایی شناسی هنگامی که برای اولین بار به خانه خود نقل مکان کردید ،ممکن است سلیقه های مختلفی داشته باشید و یا ممکن است از ابتدا از رنگ خانه ی خود متنفر باشید!!حتی اگر عاشق رنگ بودید و هنوز هم آنرا دوست دارید ،بعد از گذشت چندین سال از همان ممکن است شما آماده تغییر باشید.در نتیجه به هیچ عنوان از ارزش زیبایی شناختی که رنگ آمیزی نما،نقاشی نما به خانه ی شما میدهد غافل نشوید.
۲. رنگ آمیزی نما و نقاشی نما از نظر عینی قیمت و ارزش ساختمان را افزایش میدهد. زمانی که کارشناس املاک برای ارزیابی قیمت ملک شما به ساختمان شما مراجعه میکند،در وحله ی اول نمای بیرونی ساختمان به نظر اوآمده و یک رنگ آمیزی نما و نقاشی نمای مناسب میتواند بر ارزش ملک شما بیفزاید.
3.محافظت در برابر عوامل طبیعی مانند باران،باد،برف و آتش و……. که میتواند به طور بلقوه به نمای خارجی ساختمان آسیب برسانند و رنگ آمیزی نما و نقاشی نما و رنگ مناسب میتواند تقریبا در برابر همه ی این عوامل تا حدی مقاومت کند. همچنین در بعضی موارد میتوان از مواد مخصوص نانو استفاده کرد تا در برابر ورود رطوبت به خانه شما جلوگیری کندو از هزینه های اضافی ناشی از صدمه رطوبت و کپک به داخل جلوگیری کند.

نحوه انجام عملیات رنگ آمیزی نما و نقاشی نما:
برای از بین بردن هر گونه آلودگی ،گرد و جرم سطح نما ابتدا نمای ساختمان را بوسیله ی دستگاه واتر جت شستشو میدهیم،سپس قسمت های پوسته شده و ترک خورده را بوسیله ی بتونه های مخصوص ترمیم میکنیم وبعد از خشک شدن آن نمای کلی رابوسیله ی پرایمر آماده رنگ آمیزی میکنیم و در مرحله ی آخر رنگ مورد نظر را اعمال مینمائیم.

نقاشی نما ی ساختمانی و یا خانه :

بهتر است برای رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان ، از قلمو استفاده کنیم این کار سبب میشود کارمان بهتر انجام شود و کنترلمان بالا برود .یکی از دلایل کثیف شدن نمای ساختمان ، استفاده از اسپری به وسیله ی خودمان است ، در صورتی که مهارت این کار را نداشته باشیم این کار را به افراد دیگر باید سپرد.

اگر از غلتک های رنگ آمیزی استفاده نکنیم خیلی بهتر است به دلیل این که نمای بیرونی ساختمان، پوشش خوبی نخواهد گرفت .

در صورتی که میخواهید از غلتک استفاده کنید غلتک را برای رنگ کردن ، درب ورودی و آجرنمای ساختمان استفاده کنیم.بهتر است بعد از هر استفاده قلمو را خوب بشوییم.از این سو با انجام این کار عمر قلمو را بالا میبریم.

تصویری منتخب از رنگ آمیزی نما با غلتک توسط تیم با تجربه ی مستر راپل

رنگ آمیزی ساختمان را باید از بالا به پایین شروع کرد ، زیرا رنگ سرازیر به پایین میشود و سبب میشود جا هایی که سرازیر شده است را خوب رنگ کنیم.

رنگ آمیزی نما را از چپ به راست باید شروع کنیم ، از این رو جاهایی که بیشتر و کامل تر رنگ نشده است را بهتر مشاهده میکنیم.

رنگ امزی

هدف از رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان ، جلوه بخشیدن به نما ، همراه با تمیزی و شکیل شدن آن میباشد.

یکی از اصولی که در رنگ آمیزی نما باید رعایت شود سمباده زنی سطوح است.استفاده از این راهکار میتواند سطحی صاف و یک دست را برای شما به تصویر بکشد.

پس از این که سطح کار خود را سمباده زنی کردیم ، به تعمیر سطوح آسیب دیده  میپردازم و رنگ آمیزی نما را به خوبی انجام میدهیم.

توجه نکردن به شرایط آب و هوایی میتواند سبب پاک شدن رنگ ، نمای ساختمانی در آب و هوای بارانی شود.
بهتر است توجه خود را به سایه جلب کنیم وتغیرات سایه را زیر نظر بگیریم.

 

رن آمیزی نما با استفاده از غلتک

قیمت رنگ نمای ساختمانی:

قیمت رنگ ساختمانی با توجه به نوع رنگ و برند آن رنگ تعیین میشود و با یک دیگر متفاوت هستند.و تیم مستر راپل شما را در رنگ آمیزی نما به خوبی راهنمایی خواهد کرد.

مزایای رنگ نما :

رنگ نمای ساختمان باید مقاوم در برابر شرایط جوی باران و نور شدید خورشید UV باشد
دارای خاصیت انعطاف پذیری و مقاوم در برابر تنشهای ساختمانی
کاملا قابل شستشو.
حلال در آب
غیر قابل اشتغال
مقاوم در برابر متورم و پوسته پوسته شدن
قبل از رنگ آمیزی نما:
کل سطح نما قبل از رنگ آمیزی باید زیر سازی شود یعنی قبل از نقاشی نما باید اول شسته (شستشو نمای ساختمان ) شود و هرگونه گردو غبار و چربی باید از بین برود.در صورت وجود ترک و درز برروی نما باید آنها را با بتونه مخصوص پر کرد.

شرکت ایتوک کمپانی با کادری متخصص و مجرب اینجاست تا بهترین خدمات را برای مشتریان عزیز فراهم کند.

اینستا

اینستاگرام ما رو در فضای مجازی دنبال کنید .

3.5/5 - (4 امتیاز)
Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید